ÖNEMLİ NOTLAR


Sınıf Geçme Sistemi

Her dersin başarı notu; ara sınav notunun % 30’u ile yıl sonu veya bütünleme sınav notunun %70’i toplanarak bulunur. Bir dersten başarılı olabilmek için başarı notunun 50 veya üzeri olması gerekmektedir. En fazla bir veya iki dersten başarısız olanlar borçlu olarak, tüm derslerden başarılı olanlar doğrudan sınıf geçerler.

Ders Muafiyeti

Uzaktan eğitim sistemine göre öğretim yapan fakültelerin öğrencilerine daha önce okudukları ve başardıkları dersler dolayısıyla hiçbir şekilde muafiyet tanınmaz.

Yatay Geçiş

Uzaktan eğitim sistemine göre öğretim yapan fakültelere kayıtlı olan öğrenciler, her ne sebeple olursa olsun; fakülte, bölüm ve programlar arasında yatay geçiş yapamazlar. Ancak örgün öğretimde öğrenci olanlar yatay geçiş yönetmeliği kapsamında yatay geçiş yapabilirler.

Dikey Geçiş

Meslek Yüksekokulu mezunları ile Açıköğretim ön lisans programlarından mezun olanlar, Anadolu Üniversitesi tarafından ilan edilen koşullara uygun olarak uzaktan eğitim sistemine göre öğretim yapan İktisat ve İşletme Fakültelerine dikey geçişle kayıt yaptırabilirler.

Staj ve Uygulamalı Dersler

Açıköğretim Fakültesi “Turizm ve Otel İşletmeciliği Ön Lisans”, “Hemşirelik Ön Lisans”, “Ebelik Ön Lisans”

programları ile “Okul Öncesi Öğretmenliği Lisans” ve “İngilizce Öğretmenliği Lisans” programı

dışındaki öğretim programlarında staj ya da uygulamalı eğitim yapma zorunluluğu bulunmamaktadır.

Paso İşlemleri

Paso işlemleri, AÖF öğrencilerine paso veren belediyelerin uygulamalarına göre bazı illerde AÖF bürolarının işbirliği ile yürütülmektedir.

Kayıt Yenileme İşlemleri

Uzaktan eğitim sistemine göre öğretim yapan fakültelere kayıtlı öğrencilerin sınav ve diğer öğrencilik hizmetlerini alabilmeleri, her yıl kayıtlarını yeniletmeleriyle mümkündür. Kayıt yenilemeyle ilgili işlemler ve tarihler kasım ayı içerisinde Anadolu Üniversitesi web sitesi, AÖF büroları ve basın aracılığıyla öğrencilerimize duyurulmaktadır.

Sınava Giriş Belgesinin Elinize Ulaşmaması

Sınava giriş belgesi sınavlar öncesinde öğrencilerimizin adreslerine postayla gönderilmektedir. Sınavlara en geç bir hafta kala sınava giriş belgesi eline geçmeyen öğrenciler, AÖF bürolarına başvurarak veya http://aofburo.anadolu.edu.tr adresinden AÖF Büro-Web şifresiyle sınava giriş belgesi alabilmektedirler.

Geçmiş Yıllara Ait Sınav Soruları

Açıköğretim e-Öğrenme Portalında, 2006-2007 öğretim yılının yıl sonu sınavından itibaren sınavlarda

çıkan sorular ve yanıtları yayınlanmaktadır.

Öğrenci Bilgi Değişikliği

Öğrenci bilgi değişikliği AÖF bürolarından veya http://aofburo.anadolu.edu.tr adresinden AÖF Büro- Web şifresiyle yapılabilmektedir.

Sınav Sonuçları

Sınav sonuçları sınav tarihinden itibaren yaklaşık 30 gün içinde http://aofburo.anadolu.edu.tr adresinde yayımlanmakta ve öğrenciler şifresiz olarak sonuçlara ulaşabilmektedir.

AÖF Büro-Web Site Şifresi

AÖF Büro-Web site şifresi AÖF büroları tarafından verilmekte olup şifre alımı için bizzat başvurulması gerekmektedir.

Reklamlar

Eylül 7, 2009 tarihinde Uncategorized içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: